Góralu, chodź z nami na Drugą Stronę!
O projekcie

Tytuł projektu:

Aktywność fizyczna seniorów i przeciwdziałanie nadwadze i otyłości 2014. Wygraj z nadwagą, sięgnij z nami po zwycięstwo - od juniora do seniora


Streszczenie projektu:

Upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych, zawodowych i środowiskowych w formie przeciwdziałania poprzez sport nadwadze i otyłości.

Realizacja projektu odbywa się poprzez wspólne zajęcia gimnastyczne z elementami różnych sztuk walki, w których jednocześnie udział będą brali: dziadkowie, rodzice, dzieci. Zajęcia odbywają odbywały się 2 x w tygodniu w grupach po 25-30 osób, tj. 5-6 rodzin jednocześnie. W jednym dniu treningowym zajęcia mają 3 grupy. Czas trwania jednej sesji to 90 minut. Każda z rodzin oprócz zajęć indywidualnych z wybranym trenerem sztuk walki rywalizuje w sprawnościowych konkurencjach rzędów z elementami znanymi ze szkół, przedszkola czy też podwórka (hula-hop, guma, przewroty, biegi, itp.) Prowadzony jest ranking rodzin, a najefektywniejsze 3 rodziny otrzymają darmowe wejściówki na krytą pływalnię. Kryterium wyboru jest największa utrata wagi (procentowo). Wszyscy uczestnicy zostali zważeni w dniu rozpoczęcia realizacji projektu oraz po ostatnich zajęciach. Ilość zajęć dla jednej rodziny to 20 cykli treningowych. W ramach projektu zakładane są konsultacje z dietetykiem oraz lekarzem. 
 

Okres realizacji projektu:

01 października 2014 - 31.12.2014 roku
 

Lokalizacja projektu:

Bielsko-Biała i okolice.
 

Projekt realizowany będzie poprzez:

  • cykl spotkań treningowych dla różnych grup wiekowych z Bielska-Białej i najbliższej okolicy realizowanych w siedzibie PTS Janosik w Bielsku-Białej – 1.10.2014-31.-12.2014, planowanych jest 20 zajęć treningowych dla każdej rodziny;
  • zajęcia indywidualne z wybranymi trenerami sztuk walki oraz rywalizacja w sprawnościowych konkurencjach
  • konsultacje z dietetykiem oraz lekarzem.
 
Projekt kierowany jest do rodzin zamieszkujących miasto Bielsko-Białą oraz najbliższa okolicę. Ze względu na charakter zajęć projekt otwarty jest zarówno dla dzieci, rodziców oraz dziadków. Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie nadwadze oraz otyłości, a także zachęcanie do aktywności ruchowej w każdym wieku. Celem projektu jest również upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych, zawodowych i środowiskowych. Ważnym aspektem projektu jest przeciwdziałanie nadwadze i otyłości poprzez sport oraz pobudzanie aktywności osób starszych.
 

---
PTS Janosik
Bielsko-Biała